Το Σχολικό Συμβούλιο του 9ου ΕΠΑΛ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΝΑΥΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ αποτελείται από:

1. Τον Διευθυντή Τρίγκα Αθανάσιο ΠΕ83 (Προέδρος Σχολικού Συμβουλίου), με αναπληρωτή του τον Υποδιευθυντή Β’ Λουκιανό Εμμανουήλ ΠΕ86.

2. Τον Τομεάρχη Μίχο Δημήτριο ΠΕ82, με αναπληρώτριά του την εκπαιδευτικό Μουστάκη Φωτεινή ΠΕ82.

3. Τον εκπαιδευτικό Ζαφείρη Αθανάσιο ΠΕ90, με αναπληρωτή του τον εκπαιδευτικό Παπατριανταφύλλου Σεραφείμ ΠΕ04.

4. Τον εκπαιδευτικό Γεωργιάδη Ανδρέα ΠΕ90, με αναπληρώτριά του την εκπαιδευτικό Μέγκουλα Θεοδώρα ΠΕ82.

5. Την αιρετή εκπρόσωπο του Δήμου Πειραιά Μπουρδάκου Ρωξάνη (Αντιπρόεδρος Σχολικού Συμβουλίου).

6. Τον υπάλληλο του Δήμου Πειραιά Ζουρδά Κωνσταντίνο.

7. Τον Αντιπρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Μαρθαλαμάκη Γεώργιο, με αναπληρωτή του τον Κατραμάδο Διονύσιο Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

8. Στο Σχολικό Συμβούλιο μετέχει, χωρίς δικαίωμα ψήφου, ο μαθητής του Γ1Μ Ευσταθίου Ηλίας, ως εκπρόσωπος της μαθητικής κοινότητας και πρόεδρος του Δεκαπενταμελούς Μαθητικού Συμβουλίου της σχολικής μονάδας.