9ο ΕΠΑΛ ΠΕΙΡΑΙΑ 8

Καλώς ήλθατε στο νέο δικτυακό ιστότοπο του 9ου ΕΠΑ.Λ ΠΕΙΡΑΙΑ.

Υπενθυμίζεται ότι, σύμφωνα με την σχετική προκήρυξη του Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής η προθεσμία για την υποβολή των σχετικών δικαιολογητικών των υποψηφίων για τη συμμετοχή τους στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Ακαδημιών του Εμπορικού Ναυτικού λήγει στις 25-04-2024 για τους υποψηφίους που επιθυμούν να εισαχθούν στις ΑΕΝ με τη διαδικασία των πανελλαδικών εξετάσεων του ΥΠΑΙΘΑ.

Εξεταστικά Κέντρα Ειδικού Μαθήματος Αγγλικών_ΔΔΕ Πειραιά

Δελτίο τύπου για την υγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία των υποψηφίων για εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ ακαδημαϊκού έτους 2024-2025

Εμβολιασμός έναντι του κοκκύτη

Τροποποίηση απόφασης ειδικών κατηγοριών 2024

Ανανέωση εγγραφών μαθητών Α' και Β΄ τάξεων

του 9ου ΕΠΑΛ ΠΕΙΡΑΙΑ.

Οι γονείς ή κηδεμόνες των μαθητών των Α' και Β΄ τάξεων του σχολείου μας θα πρέπει να συμπληρώσουν και να αποστείλουν στο σχολείο δύο υπεύθυνες δηλώσεις.
 Η πρώτη είναι για τον κηδεμόνα ο οποίος θα πιστοποιήσει την ταυτότητά του με τους κωδικούς TaxisNet και θα ανανεώσει την εγγραφή του μαθητή.
 Η δεύτερη είναι για τον έτερο κηδεμόνα ο οποίος δηλώνει ότι συμφωνεί με τα παραπάνω.
 Και οι δύο δηλώσεις πρέπει να επικυρωθούν είτε σε Κ.Ε.Π. είτε με χρήση του GOV.GR:

και να αποσταλούν στο email του σχολείου : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Η διαδικασία περιγράφεται στην επιστολή προς γονείς.
Επιστολή προς γονείς.
Πρώτη υπεύθυνη δήλωση.
Δεύτερη υπεύθυνη δήλωση.

ΠΡΟΚHΡYΞΗ ΑΕΝ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ:25/4/2024

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Ενημέρωση για την έκδοση προκήρυξης διαγωνισμού για την εισαγωγή ιδιωτών στις σχολές Αξιωματικών και Αστυφυλάκων της Ελληνικής Αστυνομίας με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων του ΥΠΑΙΘΑ.

Ενημέρωση υποψηφίων σχετικά με την προκήρυξη διαγωνισμού επιλογής σπουδαστών για τις Στρατιωτικές Σχολές ακαδημαϊκού έτους 2024-2025.

Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Σχολών Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων ακαδημαϊκού έτους 2024-2025.

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΠΡΟΚΑΤΑΡΚΤΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ ΕΤΟΥΣ 2024-25

ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΔΕΛΤΙΟΥ ΑΠΟΓΡΑΦΗΣ ΣΤΡΑΤΕΥΣΙΜΩΝ ΚΛΑΣΗΣ 2027(ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΙ ΤΟ ΕΤΟΣ 2006)

Διενέργεια των προκαταρκτικών εξετάσεων (ΠΚΕ) για την εισαγωγή στις Σχολές του Λιμενικού Σώματος, στις Στρατιωτικές Σχολές, στις Σχολές του Πυροσβεστικού Σώματος, στις Σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας και υγειονομικών εξετάσεων για τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού, έτους 2024.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ - Δείτε το video

ΟΔΗΓΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΑΛ